Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

pon: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (28.07): niehandlowa

English Українська

Jesień z książką

Data dodania: 14 listopada 2023

Ciepły koc? Jest! Parująca herbata z korzennymi przyprawami? Jest! Odpowiednia książka? No właśnie… Półki w księgarniach uginają się od nadmiaru pozycji do czytania, a Ty nie wiesz, co wybrać na wieczór pełen relaksu? Przychodzimy z pomocną listą książek, które umilą Ci czas, poszerzą horyzonty i zapewnią moc wartościowej rozrywki!

 

Przyszłość w ciemnych barwach

Opustoszałe ulice, wojny i ludzie-cyborgi… Jeśli czujesz, że to Twoja bajka, wybierz się koniecznie do Świata Książki i sięgnij po trzymający w napięciu „Ogród imperium. Cykl Kroniki Olchy” J.T Greathouse’a lub „Mroczną Kołysankę” Ho-Yen Polly, utrzymaną w klimacie „Opowieści Podręcznej”. Polecamy również klasyki gatunku science-fiction: „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta bądź fascynujące historie oparte na serii Gwiezdnych wojen.

 

Najlepsze historie pisane przez życie

Gdy zamiast dryfować w świecie fantazji, wolisz dowiedzieć się więcej o rzeczywistej osobie lub nawet uczyć się na jej błędach, polecamy najnowsze hity biograficzne z Empiku. „Kobieta, którą jestem” autorstwa Britney Spears lub „Się żyje” Olgi Jackowskiej to pozycje dla miłośników charyzmatycznych, silnych kobiecych sylwetek, które zmieniły świat muzyki i nie tylko. Po stronie płci „mniej pięknej” ciekawie prezentuje się „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim” czy „Prawdziwie, do szaleństwa. Dzienniki” Alana Rickmana. Oczarowanie niezwykłą barwnością życia gwarantowane!

 

Dla tych, co się lubią bać

Wiadomo nie od dziś, że jesień jest idealnym tłem do historii osnutych złowieszczą mgłą, gdzie za każdym rogiem może się czaić niebezpieczeństwo. Książki autorstwa takich legend thrilleru jak Remigiusz Mróz, Harlan Coben czy Camilla Lackberg wciągną Cię bez reszty do świata pełnego intryg, morderstw i tajemnic. Pamiętaj, by dobrze zamknąć drzwi do domu zanim zanurzysz się w lekturze!

 

Przyjemne z pożytecznym

Czytanie nie musi być tylko rozrywką na parę chwil, ale także procesem uczenia się, który wywróci Twoje życie do góry nogami! W pozytywnym znaczeniu 😉 Mowa o poradnikach, podręcznikach i innych pozycjach edukacyjnych, dzięki którym spojrzysz na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy. „Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie” autorstwa Joanny Podgórskiej pozwoli Ci zrozumieć lepiej swoją głowę. „Uwolnij się od toksycznych relacji” Stephanie Moulton Sarkis sprawi, że zaczniesz rozpoznawać ludzi, którzy nie wnoszą do Twojego życia nic dobrego. Z kolei „Terapia pożywieniem. Dietetyka według tradycyjnej medycyny chińskiej” Joerga Kastnera pokaże Ci alternatywne drogi żywieniowe, dzięki którym poczujesz się lepiej! Nauka nie kończy się na opuszczeniu szkolnych murów, mądrości zmieniające świat kryją się między stronami książek z naszych księgarni!

 

Mamy nadzieję, że nasze książkowe propozycje zainspirują Cię do zaplanowania wspaniałego wieczoru z niezapomnianą historią tej jesieni… Do zobaczenia w Empiku lub Świecie Książki!

 

PS Aby stworzyć w swoich czterech kątach prawdziwie #jesieniarski klimat, warto zajrzeć też do Homli i Duki, aby wybrać aromatyczne świece, miękkie pledy i poduszki, a także nowe kubki i dzbanki na herbatę.

 

 

Do zobaczenia w Galerii Dominikańskiej!