Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

czw: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (03.03): niehandlowa

English Українська

2023-09-03 – The Cuban Latin Jazz

3 września – The Cuban Latin Jazz

 
3.09.2023 roku (niedziela)
Godziny: 19:00 – 22:00
Bilety: wstęp wolny
 

Wyjątkowo w niedzielę, 3 września, nie odbędzie się potańcówka z instruktorem tańca, a… z zespołem na żywo. Będzie to wyjątkowy wieczór w jazzowo-latynoskich rytmach.

Oglądaliście film „Buena Vista Social Club” i cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności? To The Cuban Latin Jazz zaprezentuje wam to co kochacie!

Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon, Bolero i cha cha cha. Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018, III miejsce podczas Blue Note Poznań Competition 2018, Grand Prix Złotego Krokusa i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018. The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów!

Wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.
 

Informujemy, że tego dnia część strefy dACH! Dominikańska (między barem, a sceną) będzie zamknięta. Do dyspozycji Gości jest cała pozostała część strefy: pod pergolami oraz pod muralem, w tym wasz ulubiony parkiet ponad dachami Wrocławia. Do zobaczenia!

 
https://www.facebook.com/thecubanlatinjazz

dACH! Dominikańska