Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

pon: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (10.03): niehandlowa

English Українська

2023-08-18 – Busker Tour – Rozgrzewka na dACHu – Wrocław

18 sierpnia – Busker Tour – Rozgrzewka na dACHu – Wrocław

 
18 sierpnia

Godz. 18.30 – 20.30

Busker Tour – Rozgrzewka na dACHu – Wrocław

Busker Tour to podróżny festiwal uliczny sztuk performatywnych i cyrkowych. W tym roku swoją oficjalną rozgrzewkę Festiwal będzie miał na dACH Dominikańska! 18 sierpnia, zapraszamy Was na dACH, gdzie zobaczyć będzie można spektakl marionetkowy i pokaz ogniowy.

 

Godz. 18.30 -19.15

The Gipsy Marionettist „Cygański Marionetkarz”

Rasid Nikolic urodził się w 1989 roku w byłej Jugosławii, tuż po upadku muru berlińskiego i przed wybuchem konfliktu bałkańskiego. Aby uciec przed wojną, jego rodzina przeniosła się do Włoch. Są Romami, lepiej znanymi jako Cyganie.

Dzieciństwo i pochodzenie Rasida wpłynęły na jego twórczość. Wybrał „The Gipsy Marionettist” (Cygański Marionetkarz) jako pseudonim sceniczny, a swój spektakl wykorzystuje jako okazję do wyjaśnienia kultury romskiej i bałkańskiej. Wierzy, że marionetki mają pierwotną i mistyczną moc jako forma egzorcyzmu, zdolna dotknąć najgłębszego strachu i ludzkiej duszy.

Każda marionetka jest inspirowana przez członków jego rodziny. Łapczywy i ognisty Szkielet, kruczoczarny i słodki Tygrys, tajemnicza Tancerka Brzucha z orientalną nutą i wiele innych. Dowiedz się więcej o ich brawurowej podróży z Jugosławii do Włoch i jak wpłynęła ona na ich relacje rodzinne, struna po strunie.

 

Godz. 19.30 -20.15

Plucie ogniem „Fire Breathing Show”

Marcina Styczyńskiego poznać można po pomarańczowym kombinezonie i wysokich płomieniach nad jego głową. Podczas swojego pokazu dzieli się sekretami tajemniczej i najniebezpieczniejszej formy sztuki — ziania ogniem. Występ składa się z żonglerskich rutyn z ognistymi linami, połykania ognia oraz konkursu dmuchania balonów z udziałem publiczności.

Pokaz kończy się popisowym numerem Marcina — pluciem ogniem.
 

Zachód słońca na dACHu z widokiem na miasto, z połączeniem starannie wykonanych marionet i płomieni to doskonała okazja do zrobienia spektakularnych zdjęć.
 
Nie zapomnijcie aparatów i oznaczyć @buskertour i @dach_dominikanska, gdy będziecie wrzucać relacje z tego wydarzenia na Instagramie!

dACH! Dominikańska