śr: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (24.10): niehandlowa en

PROJEKT NR 81 “PSI WYBIEG Naturalny”, czyli bezpieczne miejsce dla psich szaleństw

projekt nr 81 psi wybieg naturalny czyli bezpieczne miejsce dla psich szale stw

We Wrocławiu brakuje pięknie urządzonych miejsc zielonych Takich zaś, które dodatkowo spełniają jakąś specjalistyczną funkcję, nie ma prawie wcale. Psie parki to potrzebne inwestycje: zwiększają świadomość ludzką odmienności potrzeb czworonogów i uwrażliwiają ludzkie oko na potrzebę pewnego uporządkowania przestrzeni miejskiej. Już samo wydzielenie terenu z przestrzeni nie tylko zachęca do zwrócenia na niego uwagi, lecz niejako obliguje psich opiekunów do dostosowania się i do korzystania z niego (na wzór dróg rowerowych, których wydzielenie z jezdni „wymusza” na dotąd jeżdżących chodnikami do zjechania na specjalnie wydzielony pas ruchu).

Psie parki to również bezpieczeństwo: opiekunów, przygodnych spacerujących – w tym dynamicznie poruszających się dzieci – ale także samych zwierząt. Brak ogrodzenia dla rozbieganej psiej drużyny to gwarancja problemów: kolizja z pieszym czy rowerzystą, wypadek z przykrymi konsekwencjami czy zwykła niechciana ingerencja w czyjś spokojny spacer.

Projekt „PSI PARK Naturalny” zlokalizowano w miejscu już niegdyś przeznaczonym przez miasto na psie potrzeby. Bliskie sąsiedztwo niebawem remontowanej ulicy Pomorskiej oraz przeznaczonego pod sprzedaż, a co zatem idzie transformacji, Dworca Nadodrze zachęca do ostatecznego uporządkowania tej części miasta. Każda zmiana ludzkich zachowań wymaga jednak czasu. Psie potrzeby pozostają zaś niezmienne.

263946

117618