śr: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (24.10): niehandlowa en

PROJEKT NR 361 Plac Trójkątny od-nowa – #zielonytrójkąt

projekt nr 361 plac trojk tny od nowa zielonytrojk t

Plac Trójkątny to skwer przy zbiegu ulic Kościuszki, Komuny Paryskiej i Zgodnej. Jest to serce osiedla Przedmieście Oławskie. Niestety serce betonowe… Sąsiedztwo starej zabudowy i unoszącego się zimą dymu z kominów – nie ułatwia tu życia, a wręcz zniechęca do spędzania na Placu wolnego czasu.

„Wrocław na nowo zielony” to konkurs, który prócz zbieżnej do projektu nazwy idealnie oddaje również jego główny zamysł. Chcę, aby Plac Trójkątny stał się zieloną oazą na mapie osiedla, centralnym punktem, przyciągającym Wrocławian bogatą ofertą kulturalną w otoczeniu soczystej zieleni i ekologicznych rozwiązań. Plac Trójkątny wraz ze swoją uniwersalnością umożliwiłyby szerokie spektrum działań aktywizujących mieszkańców ale byłby też doskonałą odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania związane z osiągnięciem ekologicznej równowagi miasta (co istotne w dobie smogu i zmian klimatycznych).

Wizualizacja jest poglądowa. W planach zagospodarowania terenu są liczne nasadzenia bezpośrednio w gruncie, w tym dużych drzew (platanów), niższych krzewów oraz założenie dwóch ogrodów wertykalnych oddzielających plac zieleni od hałasu ulicy.

80356

79495