Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

śr: 09:30 - 21:00; Najbliższa niedziela (12.02): niehandlowa

English Українська

2022-08-12 VOJTO MONTEUR

12 sierpnia – VOJTO MONTEUR

 
12.08.2022 Piątek
godzina : 20:00
bilety: 20 zł
 
Jak przełożyć uczucia na dźwięk i brzmienie?
Muzyka elektroniczna i łączenie jej z akustycznymi instrumentami były od zawsze podłożem muzycznych działań gitarzysty i producenta Vojto Monteur. W początkowych latach muzycznej kariery kojarzony był jako MC i współkompozytor drum’n’bassowej formacji Miloopa z którą zdobywał pierwsze doświadczenia na arenie międzynarodowej nawiązując w tym czasie współpracę z wieloma wspaniałymi artystami (Mc blu rum, Jojo Mayer Nerve, Dj First Rate)
 
Obecnie Vojto Monteur jest dobrze znany fanom jazzu jako gitarzysta formacji EABS a ostatnio dołączył do dwóch międzynarodowych składów : PADEREWSKI ORCHESTRA i SYMPHONOSPHERE Leszka Możdzera, oraz Piotr Rachoń Quartet z ich albumem „Amazonia” (2020)
 
Jego muzyczne eksperymenty (także muzyka filmowa i teatralna) pozwoliły Vojto Monteurowi na nowoczesne podejście do gitary. Instrument poddawany odpowiednim modulacjom brzmi bardzo przestrzennie a niekiedy zupełnie nie jak gitara. W wyniku studiowania niezliczonych możliwości przetwarzania jej dźwięku powstają nowe struktury brzmieniowe. Ambientowe pejzaże , tajemnicze przydźwięki i elektroakustyczne eksperymenty to elementy charakterystyczne muzyki Vojto Monteur. Właśnie taki krajobraz został przedstawiony płycie pt. „glow / ambient works”. Jak sugeruje sam tytuł płyty – Vojto Monteur zaprasza słuchacza na nieco ponad 20 minut muzycznej medytacji i rozmyślań na temat wibracji serca i polączenia jego rytmu i uczuciowości z naturą. Utwory są czystymi improwizacjami, zarejestrowanymi podczas sesji nagraniowych latem i jesienią 2018 roku. Spośród materiału zapisanego w trakcie sesji artysta wyselekcjonował te które prezentują według niego najbardziej osobiste historie. Na płycie znajdziemy 9 muzycznych miniatur łączących się nieprzerwanie w jedną większą całość. Artysta dodaje że kluczem do tworzenia systematycznych improwizacja były obserwacje cyklu biogicznego natury, przemijanie pór roku i zmieniające się w raz z nimi światło które tak wyrażanie wpływa na nasze samopoczucie. Jak wibracje światła można przedstawić w muzyce? Jak muzyka elektroniczna może nas przybliżyć do natury? Na te pytania próbuje za pomocą nowej muzyki odpowiedzieć artysta.
 
Bilety online:
GOINGGAPP
EMPIK
EWEJSCIÓWKI
Jest także możliwość zakupienia biletu na miejscu – 20 zł
 
FILMY :

 
MUZA :
https://open.spotify.com/album/4zd85VyH3WBUjiso15vcNp?si=tBqqkWM_RhORw-7dR3LsdQ 
IG: vojto_monteur
FB: https://www.facebook.com/vojtomonteurmusic

 

2022-07-14